Väljaspool kodu osutatav üldhooldusteenus

 

Digitaalselt allkirjastatud taotlus saatke e-posti aadressil info@sauevald.ee.
 
Saue Vallavalitsus korraldab oma elanikele väljaspool kodu osutatava üldhooldusteenuse osutamist läbi avatud turul saada olevate teenuskohtade. Püsipartnerite leidmiseks on läbi viidud riigihange ja sõlmitud kontsessioonilepingud sihtasutusega Keila Haigla, mittetulundusühendusega Vahtra Hooldemaja ja osaühinguga Pirita Kodu.
 
Abivajaval isikul on õigus valida teenuskohta enda soovide kohaselt, kuid juhul, kui soovitakse teenusele suunamist ja/või hoolekande asutuse toetuse maksmist Saue Vallavalitsuse poolt, on esimeseks eelistuseks valla lepingupartnerid. Põhjendatud juhtudel on võimalik suunata teenusele ka teistesse hooldekodudesse.
 
Vastavalt riigihanke tingimustele peab teenuse osutaja tagab kliendile vähemalt
  • Klientide majutamiseks kasutatavad ruumid peavad iseseisvalt liikuvate klientide puhul olema mitte suuremad kui kaks kohta ja lamavate haigete korral mittesuuremad kui neli kohta. Mitme elanikuga toas tuleb tagada kliendi privaatsus intiimsemateks protseduurideks. Klientidele võimaldatakse isiklike asjade ja riiete kasutamist ning hoidmist.
  • Teenuse osutaja peab vajadusel tagama teenuskohad isolatsiooni vajadusega klientidele juhuks, kui kliendil on MRSA-, ESBL-bakter või muu nakkusriskiga seisund, millest tulenevalt on vajalik rakendada nakkushaiguste leviku vältimiseks vajalikke meetmeid.
  • Klientide toitlustamine peab toimuma neli korda päevas, arvestades kliendile määratud dieeti (diabeet, allergiad, muud tervislikust seisundist tulenevad vajadused).
  • Klientidele peab olema tagatud võimalus viibida turvaliselt värskes õhus ja selleks liikuda teenuseosutaja territooriumil/õuealal.
  • Klientidele peab olema ette nähtud ja võimaldatud suitsetamisala. 
  • Klientidele peavad olema tagatud vajalikud liikumise ja hügieeniga seotud abivahendid.
  • Hooldekodu peab vajadusel abistama klienti isikuga seotud abivahendite rentimisel või soetamisel.
  • Kliendile peab olema tagatud talle määratud raviskeemi jälgimine, sh käsimüügi ja retseptiravimite kättesaadavus, millega kliendi varustamise korraldab teenuse osutaja.
  • Kliendile peab olema tagatud vajalike tervishoiuteenuste kättesaadavus, sh õendushooldus, arstide juures käimine või kohapeal arstiga konsulteerimise võimalus.
  • Kliendile peab vajadusel olema tagatud sotsiaalnõustamine ja tugi ametiasutustega seotud toimingutes. 
  • Asutuses peavad olema võimalused kliendile meelepärasteks vaba aja tegevusteks, sh ajalehtede ja ajakirjade lugemise võimalus.
  • Asutuses peavad olema loodud tingimused, mis võimaldavad surijale väärika lahkumise ja surnukeha hoiustamise kuni külmkambrisse viimiseni.
 
Klientide hooldamine peab sisaldama vähemalt järgmisi toiminguid:
  • kliendile ravimite manustamine, insuliini süstimine vastava näidustusega kliendile;
  • kliendi isiklikus kasutuses oleva voodipesu, ihupesu ja ülerõivaste hooldamine vastavalt tema tervislikule seisundile, kuid mitte harvem, kui üks kord nädalas;
  • inkontinentsuse vahendite vahetamine;
  • kliendi pööramine vastavalt pööramisgraafikule, lamatiste profülaktika teostamine;
  • kliendi pesemine vähemalt kord nädalas või vabalt kasutatavad dušširuumid klientidele, kes suudavad iseseisvalt pesta.
 
Kliendi hooldamine sisaldab klientide suunamist, juhendamist ja abistamist nende igapäevaelu toimingutes, sh:
  • kliendi igakülgne hooldus riietumisel, pesemisel, juuste- ja nahahooldusel, jalgade hooldusel, kammimisel, habemeajamisel, suuõõne hooldusel, toitmisel, jääkainete väljutamisel; 
  • kliendi abistamine sööma minemisel ja söömisel, voodihaige kliendi söötmine ja jootmine, sh enteraalne toitmine;
  • kliendi abistamine ja motiveerimine liikumisel; 
  • kliendi abistamine tualetis käimisel, siibri kasutamisel, inkontinentsuse vahendite vahetamisel;
  • kliendi abistamine voodipesu vahetamisel, voodi, voodiümbruse, öökapi ja/või seinakapi koristamisel.
 
Teenuse eest maksab rahaliste vahendite olemasolul klient. Juhul, kui kliendil ja tema ülalpidamiskohustusega lähedastel ei ole selleks piisavalt vahendeid, on võimalik vallavalitsuselt taotleda hoolekande asutuse teenuse toetust.
 
Juhul, kui isikul on ülalpidamiskohustusega lähedasi (vanemad, lapsed, abikaasa, lapselapsed), siis on Saue Vallavolikogu kinnitanud toetuse ülempiiriks 500 eurot.
 
Toetuse määramisel arvestatakse toetuse taotlejal olemasolevat vara, sh kinnisvara ja riiklikus registris olevaid sõidukeid. Toetuse määramisel võetakse arvesse kohatasu katmiseks täiendava tulu saamise võimalused (sh vara välja üürimine, rentimine, müük vms).
 
Põhjendatud juhtudel saab hoolekandeasutuse toetust taotleda ka erihoolekande teenuse (tasuline teenus kuni riikliku teenuse järjekorra saabumiseni; lisaks riigirahastusele nõutava omaosaluse katmine) ja statsionaarse õendusabi (hooldusravi) voodipäevatasu katmiseks.
 
Teenuseosutajad ja teenuste hinnad juhul, kui suunamine toimub Saue Vallavalitsuse poolt koos hoolekandeasutuse toetuse määramisega
 

SA Keila Haigla Pargi 30, Keila, Harjumaa

Teenuse nimetus

Kliendi ühe päeva kohamaksumus (eurot/päev)

Üldhooldusteenus tavakliendile, sh sõltuvusprobleemiga kliendile (baasteenus)

39,36

Üldhooldusteenus keerulisema hoolduse ja ööpäevaringse kõrvalise abi vajadusega kliendile (sh lamajad)

41,15

 

OÜ Pirita Kodu Hunditubaka tee 12, Tallinn

Teenuse nimetus                                                                                                                                                           

Kliendi ühe päeva kohamaksumus (eurot/päev)

Üldhooldusteenus intervallhooldusena

34,92

 

MTÜ Vahtra Hooldemaja

Aa Hooldekodu asukoht: Aa küla, Lüganuse vald, Ida-Virumaa

Vahtra hooldemaja asukoht: Vahtra 2, Kiviõli, Ida-Virumaa

Teenuse nimetus

Pakkuja pakutav ühikhind, ühe kliendi ühe päeva kohamaksumus (eurot/päev, km-ta)

Üldhooldusteenus tavakliendile, sh sõltuvusprobleemiga kliendile (baasteenus) 

35,10

Üldhooldusteenus keerulisema hoolduse ja ööpäevaringse kõrvalise abi vajadusega kliendile (sh lamajad)

40,55

 
Üldhooldusteenuse kohatasu sisaldab lepinguliste teenuseosutajate puhul tasu kõigi ülalkirjeldatud teenuste osutamise eest ning nende teenuste osutamisega tekkivate kulude ja vahendite eest, sh:
  • majutuse ja toitlustusega seotud kulud ja inventar;
  • vajalikud inkontinentsuse ja nahahoolduse vahendid;
  • kliendi raviskeemis ettenähtud ravimid;
  • kliendi tasuta transpordi elukohast teenuse osutaja tegevuskohta tingimusel, et kliendi faktiline elukoht asub Saue valla või teenuse osutaja hooldekodu asukoha omavalitsuse territooriumil. 
  • juhul, kui kliendi faktiline elukoht asub väljaspool Saue valla või teenuse osutaja hooldekodu asukoha omavalitsuse territooriumi, siis rakendub kliendi transpordile lisatasu, mille suurus MTÜ Vahtra Hooldemaja puhul on 1 euro/km, OÜ Pirita Kodu puhul 0,3 eurot/km. SA keila Haigla puhul on ka sel juhul teenus tasuta. 
 
Üldhooldusteenuse osutajatel peab olema kehtiv tegevusluba. Kehtivaid tegevuslubasid ja hooldekodude andmeid saab vaadata majandustegevuse registrist, märkides tegevusalaks otsingusse „Sotsiaalhooldus/Väljaspool kodu osutatav üldhooldusteenus".
 
LISAINFO
KONTAKT
 
Abi teenuse korraldamisel ja hoolekandeasutuse teenuse toetuse taotlemisel
Maret Maripu
sotsiaaltööspetsialist
Telefon: 5855 6836
Tööpiirkond: Saue linn, Aila, Jõgisoo, Valingu, Vanamõisa, Koppelmaa, Maidla, Pällu, Pärinurme, Tagametsa, Tuula ja Ääsmäe küla
 
Sille Li Püüa
sotsiaaltööspetsialist
Telefon: 513 7154
Tööpiirkond: Laagri alevik, Hüüru, Kiia, Püha, Vatsla, Alliku ja Koidu küla
 
Merike Lepik
sotsiaaltööspetsialist
Telefon: 5551 2460
Tööpiirkond: Haiba, Kernu, Kirikla, Kohatu, Kustja, Metsanurga, Mõnuste, Allika, Hingu, Kaasiku, Kibuna, Laitse, Pohla, Ruila, Vansi, Kabila ja Muusika küla
 
Loona-Liis Kenzap
sotsiaaltööspetsialist
Telefon: 557 1614
Tööpiirkond: Riisipere ja Turba alevik ning Munalaskme, Aude, Jaanika, Madila, Mustu, Nurme, Odulemma, Vilumäe, Ürjaste, Ellamaa, Kivitammi, Lehetu, Lepaste, Siimika, Tabara ja Viruküla küla