Laagri Spot – rahvusvaheline grafitigalerii maanteealuses tunnelis

2019. aasta 29. septembril avati Laagris maanteealuses tunnelis suure häppeningiga esimene legaalne grafitisein Eestis, mis on ühinenud üleilmse grafitikunstnikke koondava platvormiga Wallspot.
 
Ülevaade senitehtud töödest
 
Et ennetada tolleks ajaks äsjavalminud Pärnu maantee aluse tunneli seinte kattumist „Mari on loll" tüüpi sõnumitega, lähenes Saue vald maanteeametile ideega mõtestada puhtad betoonpinnad kohe alguses ümber legaalseteks grafitiseinteks. 
 
Laagri Spot on andnud signaali, et kunst ja kultuur ei pea koonduma vaid linnade keskustesse ega rippuma kuldsetes raamide vaikses muuseumimajas. Vastupidi – toetame Saue vallas nooruslikku alternatiivkunsti ja tahame näidata, et linnapiiri taga on tegelikult ka väga äge elu.
 
Veskitammi tänava ja Pärnu maantee ristumisel asuvas tunnelis olev grafitisein on ühinenud 70 riiki ja ligi 180 kohta hõlmava, kunstnikke ja legaalseid grafitiseinu siduva keskkonnaga Wallspot
 
Selle keskkonnaga on ühinenud pea 6000 loojat ja kunstnikku üle maailma, kes saavad läbi platvormi pinna broneerida ja minna kunsti tegema. Legaalseid grafitiseinu on Wallspotis ligi 180, neid jagub nii Taisse kui Keeniasse, Kanadasse ja Kesk-Ameerikasse, Euroopast rääkimata.
 
Ida-Euroopast ega Skandinaaviast ei ole senini seal küll ühtegi osalejat. Saue vald alustas 2019. aastal Wallspotiga koostööd ja oli esimene nii Eestis kui kogu Baltikumis. 
 
Grafitigalerii on olemuselt väga dünaamiline. Kunagi ei tea, kui kauaks üks töö seinale jääb. Vabalt võib juhtuda, et juba 24 tunni pärast on üks grafiti asendunud teisega ja alles jääb vaid märge ja foto Wallspoti keskkonnas.
 
Kui soovid ise Laagri Spoti galeriisse grafitit teha, siis tõmba alla äpp Wallspot või registreeri kasutajaks läbi kodulehe www.wallspot.org.
 
Info: Laagri kultuurikeskus, telefon 679 6765, e-post laagri@sauekultuur.ee.