« Tagasi

Lõppes Saue Riigigümnaasiumi esimene õppeaasta

Uue kooli käivitamine on olnud väga suur väljakutse, aga esimest õppeaastat saame kindlasti pidada igati õnnestunuks.

Oli soe maikuu lõpp, kolm kuud enne kooli avamist, kui värskelt loodud meeskonnaga seadsime esimest korda sammud veel ehituse lõppjärgus olevasse koolimajja.

Valmiv riigigümnaasium oli valgusküllane, täis ehitustolmu ja uue alguse värvilõhna.

Tol päeval saime esimest korda äsja värvatud kolleegidega näost näkku kokku. Me polnud enam kolmekesi, vaid meid oli ligi kolmkümmend.

Mõne inimese silmis oli ärevust rohkem, teisel jälle vähem. Õnneks leevendas olukorda asjaolu, et olime üksteisega veebis varem kohtunud.

See oli väga oluline õhtu, sest just need esimesed ühiselt veedetud tunnid panid aluse, kuidas me ise uues koolis oleme ja sellest sõltus ka milliseks kujuneb kool.

Meie esimestel kohtumistel panime väga palju rõhku just üksteisega tutvumisele ja meeskonnatunde loomisele ning oleme sellele rõhku pannud terve õppeaasta vältel. Usun, et kooli loomise ühe tähtsama ja keerulisema ülesandega saime väga hästi hakkama, sest kuuleme kolleegidelt või õppijatelt tihti head tagasisidet meie inimestest ja sõbralikust õhkkonnast.

Esimene september

Ettevalmistustööd oli jõudnud lõpusirgele, koolimaja oli täidetud mööbliga ja kätte oli jõudmas päev, mida olime kolleegidega pikalt oodanud. Koolijuhina igatsesin näha, kuidas äsja valminud maja täitub esimest korda õppijate, töötajate ja niisama uudishimulikega, kes tulevad uut maja vaatama.

Nii maja avamine kui esimesed tööpäevad möödusid viperusteta. Meil oli väga vedanud, sest tihti tuleb ette, et maja ei saa õigeks ajaks valmis, mööbel või töövahendid jäävad hiljaks, kuid meil oli kõik olemas ja ühtegi tööd takistavat tegurit polnud.

Meie esimene lend

Kõige keerulisemas olukorras olid kindlasti meie tublid abituriendid. Nende viimased kooliaastad on piltlikult öeldes olnud sama keerulised, nagu on autoga tihedas udus sõitmine.

Sa hakkad lihtsalt minema, võtad seda teekonda kurvi-takistuse kaupa ja sõidad täpselt nii kiirelt, kui nähtavust on.

Viimase kolme aasta sisse mahtus neil mitmel korral kooli vahetamist ja ka omajagu distantsõpet. Haridustee vundamendi ladusid nad mujal, mille tõttu oli meie ülesanne pakkuda neile vajalikku tuge eksamite sooritamisel, kooli lõpetamisel ja edasise haridustee jätkamisel.

Paraku oli ka neid üksikuid õppijaid, kes otsustasid raskuste tõttu paberid välja võtta ja jätkata oma haridusteed mujal, näiteks Tallinna täiskasvanute gümnaasiumis.

Kahjuks seda tuleb ette igas gümnaasiumis, kuid koolid ja ka meie ei tohi seda võtta kui paratamatust, vaid võtta vastutus iga õppija eest.

Hea meel on tõdeda, et 12. klassi riigieksamid läksid noortel väga hästi, sest tulemused nii laias matemaatikas, eesti keeles kui ka inglise keeles olid tublisti paremad maakonna ja riigi keskmisest. Lõpetajate hulgas on koguni 17 medalisti.

Oleme uhked ja tänulikud

Meie kooli üks tugevus on kindlasti õppijatele erinevate võimaluste pakkumine. Hea meel on tõdeda, et tagasiside moodulitele ja valikainetele on olnud väga hea.

Kui lõppenud õppeaasta valik oli piisavalt põnev, siis uuel aastal teeme suure sammu edasi.

Kõrgkoolidest jätkub koostöö Taltechiga, aga samal ajal lisanduvad koostööpartneritena Tallinna Tehnikakõrgkool, Sisekaitseakadeemia ja Tallinna Tervishoiu Kõrgkool.

Oleme siiralt tänulikud igale organisatsioonile, kes soovib meie õppijate haridusteed rikastada.

Vaatamata sellele, et oleme alles lõpetamas esimest aastat, saame uhkusega tõdeda, et meie noortekoor pääses muusikaõpetaja Liisi Einula juhendamisel XIII noorte laulu- ja tantsupeole. Samuti on aktuseid ja üritusi oma esinemistega täitmas meie koolibänd.

Me oleme küll riigigümnaasium, kuid vaatamata sellele, peame oluliseks panustada kohalikku kogukonda.

Juunikuu alguses toimus meie esimene kogukonnapäev, kus koristasime valda, istutasime puid, käisime lasteaedades ja tegime palju muud. Järgmiseks aastaks oleme juba planeerinud palju muudki.

Lõpetan sellega, millega alustasin ehk inimestest. Saue Riigigümnaasiumis on hästi ägedad inimesed, meie kool on loodud koostöös meie meeskonna ja õppijatega. Seda mõtteviisi kanname edasi ka järgnevatesse aastatesse.

Fotol õlal: Koolijuht Taavi Vilba ja lõpetajate kingitus koolile.

Klassi G3-1 lõpetajad. Esimene rida vasakult: Hannabel Kumpan, Marii Anett Soots (kuldmedal), Liisi Mets (kuldmedal), Merilyn Ann Lippur (hõbemedal), Arabella Luusalu, Jonne-Liis Pals, klassijuhataja Veiko Klaan, Evelin Vaher, Marya-Alice Mändmaa, Gitte Mariet Sepp, Sandra Sillaots, Lisete Roasto (kuldmedal), Eliise Kiisler (kuldmedal), Andra Ojapõld (kuldmedal). Teine rida vasakult: Eliisbeth Lokk, Carmel Tambrikas, Liis Karola Leclercq, Maria-Brett Tammist (hõbemedal), Grete Soon (hõbemedal), Sander Pant, Karel Eerme, Eva-Lotta Ernits, Norton Reintam (kuldmedal), Kristiin Tammeleht, Veikko Englas, Jan Rasmus Rohtla (kuldmedal), Otto Kaur Pappel (kuldmedal), Marko Bucht. Komas rida vasakult: Holger Kitt (hõbemedal), Ville Salk, Oskar Kelt, Karel Kruusement.

Klassi G3-2 lõpetajad. Esimene rida vasakult: Karina Kongo (kuldmedal), Annika Andema, Violette Tahk, Ethe-Liisa Parts, Stella Maris Liiva, Kertu Saar, Reili Reintam, Birgita Sälik (hõbemedal), Hanna-Liina Palu (kuldmedal), Angelika Švedova, Maria Heleen Golubeva. Teine rida vasakult: Brita Männaste (kuldmedal), Reimond Hüvonen, Herdis Lauri, klassijuhataja Alli Salusaar, Katariina Tõnismäe, Elin Pukk, Helene Vainumets ((hõbemedal), Evelyn Volmerson, Jennifer Sassian. Kolmas rida vasakult: Hannes Erik Kail, Armin Liiv, Andre Ivan, Sten-Erik Krull, Gregor Prints, Kaspar Aadli, Andero Alt. Fotod: Fotoart

Taavi Vilba

Saue Riigigümnaasiumi direktor