Üks üsna teistmoodi huviring - Meregrupi Akadeemia, kus õpitakse nii hiina keelt kui allveeujumist
Kus siin Saue vallas meri on? Kuidas haakuvad omavahel keeleõpe, allveeujumine ja kõhutants? Laste hobiringide hooaja alguses tutvustab kung fu ja allveespordi treener Taniel Suvi Alliku külas läbiviidavaid õpitunde.
„Keha ja vaimu toetamine," võtab Suvi kokku Meregrupi Akadeemia eesmärgid. Tunnikavast leiab mitmekesise valiku aineid: kung-fu, allveesport, tantsimine, hiina keel, robootika, käsitöö. Kõiki neid saab võtta ka moodulitena, aga akadeemia ise pakub välja programmi, kus laps viiel päeval nädalas käib kaks korda keele- ja kung fu-tunnis, teised ained on kord nädalas. Kokku neli tundi füüsilist ja neli tundi nikerdamist/nuputamist.
Kuigi esmapilgul tunduvad need ained üksteisega üsna õrnalt seotud olevat, kui üldse, siis Taniel Suvi näeb kõikide vahel loogilisi seoseid. Kung fu on pärit Hiinast, seega on sealse keele õpe trenniga orgaaniliselt seotud. Keeleõpe ei ole pelgalt sõnade tuupimine, vaid teise kultuuri tundmaõppimine laiemalt. Hieroglüüfidel baseeruva keele õppimine pidavat, muide, aktiveerima aju mõlemad pooled korraga.
(Allvee)ujumine, kuna vees on väga hea heiteid harjutada, tantsutrenn sellepärast, et laste kehaline liikuvus on Suvi sõnul väike. „Nagu puunukud natuke, tantsimine aitab energiad puusades liikuma. See parandab teiste kehasüsteemide funktsioone," kinnitab mees.
Käsitöötunnis nikerdavad lapsed omale näiteks trennikoti ja esinemiskostüümi, käsitöö arendab ka peenmotoorikat.
„Kõik need erinevad valdkonnad täiendavad üksteist ja aitavad kaasa lapse loovusele, sest nagu tuntud ajuteadlane Jaan Aru on öelnud, ei alga kõik mitte maailmast, mis treenib ja vormib last, vaid lapse enda seest tulevast huvist ja küsimustest," usub Meregrupi Akadeemia juht.
…………………………………………………..
Lisainfo
Meregrupp (Eesti Allveeliidu ja Eesti Wushu Kungfu Föderatsiooni liige)
✽ meregrupp@gmail.com
✽ tel 510 5573
✽ www.facebook.com/groups/funfightclub
✽ https://meregrupp.ee