« Tagasi

Me kasvame ja kahaneme, läheme ja tuleme, oleme lähedal ja siis kaugel, aga ME OLEME OLEMAS!

Viisteist aastat? Juba?! Just nii palju aastaid on kogunenud Veskitammi lasteaiale, mille uksed avati 2007. aasta 3. septembril.

Tol päeval ootasid särasilmsed lapsed pikisilmi hetke, et saaks mänguplatsile uudistama minna, emad- isad tundsid rõõmu, et lapsele on uude lasteaeda koht saadud, vallaisad olid rahul, et lasteaiakohti jätkus kõigile soovijatele ning kaunites rahvariietes õpetajad olid ootusärevalt valmis alustama tööd avarates, heade töötingimustega ruumides.

Lasteaed sai kasvada seitsmeaastaseks. Mida teeb üks seitsmeaastane jõnglane? Kooli läheb! Nõnda laienesime ka meie 2014. aastal Laagri kooli ruumidesse, kus hakkas tööle meie kolm rühma. Ega nad kaua koolis püsinud. Ei tea, kas tegid liialt vimkasid või midagi muud, kuid koolil nappis klassiruume ja meie kolm rühma saadeti sealt 2017. aastal lasteaeda tagasi. Seekord Laagri lasteaia ruumidesse. Käisime oma koolieelikuid seal vaatamas ning juhendamas. Täname Laagri lasteaia personali, kes meie lapsi aasta otsa oma varesetiiva all hoidsid, kuni nad 2018. aastal lasteaia lõpetasid ja koolilasteks said.

9-rühmaline lasteaed kahanes 2018. aasta sügisel jälle 6-rühmaliseks, jätkasime tavapärast toimetamist oma Veskitammi majas.

Ega teagi, mis juhtus. Kas toimetasime liiga palju või vähe, aga ühel hetkel saime uudise, et Veskitammi lasteaed saab 2020. aastal endale „väikese venna või õe". Nimeks sai see Möldre maja ja kolm rühmatäit lapsi olid korraga kõik meie omad. Saime taaskord 9-rühmaliseks lasteaiaks.

2021. aasal liitus veel üks rühm ja tänaseks oleme kasvanud 10-rühmaliseks lasteasutuseks. Kahe maja peale kokku on meil 221 last. See tähendab, et meie tööpõld on lai ja sellest saab üksnes rõõmu tunda! Suur õnn on olnud omada toetavaid, mõistvaid ja koostöövalmis lapsevanemaid. Nii mõnigi pere on meie hoolde usaldanud oma teise, kolmanda või neljanda lapse ja side peredega on jätkunud ka aastaid peale lapse lasteaia lõpetamist.

Aastate jooksul on meist saanud suured rännumehed. Ikka mänguasjakastid selga ja uusi kohti avastama. Ju on see juba nii veres, et 2022. aasta sügisel võtame oma väikese Möldre maja ja lähme vaatame, kuidas uues Kotka lasteaias elu käib. Kohe tagasi ei tule, jääme sinna terveks aastaks uute sõpradega koos õppima ja mängima. Kui Möldre koolimaja juurdeehitus valmis saab, tuleme koju tagasi.

Kas just nüüd rohked kolimised on mõjunud, aga oleme viieteistkümne aasta jooksul hästi karastunud ja liikuvad. Liitusime tervist edendavate lasteaedade võrgustikuga ning väärtustame tervist oma igapäevastes tegevustes. Ka kiusamisvaba mõtteviis, avastusõpe, vaikuseminutid, õuesõpe jm on meie õpetajate seljakotis. Tänaseks oleme üle läinud projektõppele, mis võimaldab õppetegevusi paindlikult korraldada ja lapse loomupärase uudishimu abil tema arengut toetada.

Meie lasteaiast on kooliteele saadetud 510 teadmishimulist last. Enamus neist on õppima asunud Laagri kooli, mis on kõik need aastad olnud meile heaks koostööpartneriks ja kus oleme sõbralikult jaganud ühiseid ruume.

Esimesest tööpäevast alates on toona alustanud 23 töötajast alles jäänud viis raudset leedit: asutuse juht Rita Klein, rühmaõpetajad Piret Sanglepp, Margit Pärn ja Marge Põldre-Maripuu ning liikumisõpetaja Marju Niinepuu. 2020. aastal Möldre maja avamisega kasvas ka meie personali arv ja praegu on Veskitammi lasteaia hingekirjas 40 töötajat.

Tavaliselt naisterahva vanust ei küsita, kuid meie oleme uudishimulikud! Võrrelduna 2019. aasta OECD uuringu andmetega, mille põhjal Eesti õpetaja keskmine vanus on 49,2 aastat, saime meie oma tööka naispere keskmiseks vanuseks 46,56 aastat. Paras iga tõmmata jalga nahkpüksid, olla lihtsalt ägedad ja mõnusalt koos rokkida! Millal siis veel, kui mitte oma lasteaia 15. sünnipäevalpeol „Rokime koos!".

Palju õnne meile!

Täname kõiki, kes meiega liitusid, meid õnnitlesid ja koos rokkisid!

Silvi Muld, Veskitammi lasteaia õppejuht

Rita Klein, Veskitammi lasteaia direktor