Kas sahk sinu väravani tuleb?
Enam ei pea sahameestele helistama, et millal tulete, kui hang on öö jooksul ukse kinni kiilunud. Nüüd on kõik info taskus olevas telefonis/arvutis. Ja kuna kaardimajandust on alati kergem hoomata visuaalselt kui tekstiliselt, siis talihoolde info jaoks on välja pakkuda üks kiht Saue valla geoinfo väravas.
Geoinfot võiks lihtsustamise huvides defineerida kui andmeid, mis on esitatud kaardi kujul. Väga paljusid andmeid saab kaardil esitada. Rahvastikku, prügikaste, teid ja tänavaid nagunii. Ka kõik Saue valla teed on talihoolduse kontekstis kaardi kujul kättesaadavad.
Ei taha küll kurja välja kutsuda, aga ju ta ühel hetkel ikkagi maha tuleb. See lumi. Hea oleks juba ette teada, kas sinu teeots on ikka kantud Saue valla lumelükkamise süsteemi.
Talihoolde kaardikihis saab mõne klikiga kätte oma teeotsa ja vaadata, kas see on süsteemis ehk kas vald planeerib seal teid puhtaks lükata. Kohe sealsamas saab ka teada, millise hooldustaseme teega on tegemist ja kui kaua pead sahka ootama, kas kaks või kakskümmend neli tundi. Riik on teed lumelükkamise mõttes jaganud kolmeks kategooriaks, igaühele on oma hooldustsükli aeg.
Kui sinu erateed seal kaardi peal ei paista, tuleb üles leida nupp, millelt saab sooviavalduse teele saata. Tingimusi on kaks: taotleja peab olema ametlikult Saue valla elanik ja värav peab asuma vähemalt 50 meetrit valla- või riigiteest. Praktika näitab, et keskmiselt on see kaugus 200 meetrit, mõnel ekstreemsemal juhul lükkab vald puhtaks isegi 6 km erateed, et üksiku taluni pääseks. Omasid ikka hoiame.
Millised on erateed, millised valla- või riigiteed, saab ka sealtsamast teada. Riigiteedel lükkab lund transpordiamet, vallateedel ikka vald.
Saue vald on lumelükkamise mõttes jagatud neljaks piirkonnaks, igaühel on oma hooldusjuht ja kui ikka tahta talle helistada, siis on ka kontaktid sealsamas olemas.
I piirkond
Vatsla, Hüüru, Püha, Kiia, Koidu, Alliku, Laagri, Vanamõisa, Aila, Jõgisoo, Valingu, Jõgisoo (Keila jõest põhja pool)
II piirkond
Saue linn
III piirkond
Jõgisoo (Keila jõest lõuna pool), Koppelmaa, Ääsmäe, Maidla, Pällu, Tuula, Pärinurme, Tagametsa, Muusika, Metsanurga, Allika, Ruila, Kohatu, Kirikla, Kernu, Haiba, Mõnuste ja Pohla
IV piirkond
Kabila, Laitse, Vansi, Kaasiku, Hingu, Kibuna, Munalaskme, Jaanika, Aude, Odulemma, Ürjaste, Mustu, Nurme, Vilumäe, Riisipere, Madila, Lehetu, Ellamaa, Turba, Lepaste, Viruküla, Tabara, Siimika
Ühesõnaga oled palutud uudistama!