« Tagasi

Eesti peidab endas rohkem, kui inimesed väljaspool teavad

Foto: erakogu

 

Saue Noortekeskuse vabatahtlik, Indiast pärit Lakshya Raj – omadele Avy - esines 25. märtsil Norras toimunud United World College'i korraldatud TEDx-üritusel.

TED-ürituste platvorm on tuntud selle poolest, et ideid ja teadmisi kutsutakse jagama mõjukaid isikuid, sealhulgas selliseid üle maailma tuntud inimesi, nagu miljardär Bill Gates, USA president Bill Clinton, Briti peaminister Gordon Brown, James Cameron ja Sheryl Sandberg.

Avy jaoks oli kutse saamine märkimisväärne saavutus. TED-üritusel rääkis ta antifragiilsuse põhimõtetest ja sellest, kuidas see võib aidata üksikisikutel ja ühiskonnal tervikuna ebakindlas maailmas toime tulla.

Avy taust India poliitika arendamisel on muljetavaldav. Ta on teinud koostööd India siseministeeriumiga, et aidata kaasa riigi maakogukondade ümberkujundamisele, ja tunnistatud üheks India 20 paremast noorest sotsiaalaktivistist.

Lisaks igapäevatööle on Avy sertifitseeritud elustiiliguru, meditatsioonijuhendaja ja joogapraktik. Ta on teinud koostööd selliste tuntud rahvusvaheliste ametiasutustega nagu ÜRO ja Euroopa Komisjon, mille kaudu on ta pakkunud Euroopa rahastatud koolitusprogramme üksikisikutele ja ettevõtetele, mis edendavad ÜRO säästva arengu eesmärke.

Avy pühendumus ühiskonda positiivselt mõjutada on teinud temast oma töövaldkonnas hea mainega kõneisiku. Praegu on ta Euroopa Komisjoni projekti toel vabatahtlikuna tööl Saue Noortekeskuses, et edendada noorsootööd ja innovatsiooni.

Avy tuli Eestisse kuus kuud tagasi, oktoobris 2022 ja sai kiiresti meie valla kogukonna lahutamatuks osaks. Ta on uhke selle üle, et on osa Eestist, kus ta end koduselt tunneb. Et riigile austust avaldada, kandis ta oma TEDx-ettekande ajal särki, millel oli kirjas sõna „Estonia".

Kui Avy Eestisse saabus, olid ta teadmised meie riigi kultuurist, ajaloost ja inimestest piiratud. Ta teadis ainult seda, mida oli lugenud internetist ja mida inimesed olid talle rääkinud.

„Pärast kuus kuud siin elamist olen aga õppinud, et Eesti peidab endas rohkem, kui inimesed väljaspool seda riiki teavad. Vaatamata stereotüübile, et eestlased on kinnised, on siinsed inimesed sõbralikud ja külalislahked. Olen saanud abi, kui seda vajasin," räägib Avy ja lisab, et Eesti looduse ilu on talle samuti sügava mulje jätnud.

„Kaunid linnad, väikelinnad, maapiirkonnad, tihedad metsad ja rannikualad on olnud minu siinviibimise tipphetked," on noormees Indiast meie maast vaimustuses.

„Eesti maine innovatsiooni ja tehnoloogia keskusena ei ole olnud petlik. Siin keskendutakse e-valitsusele ja digitaalteenustele, mis on teinud Eestist valdkonna liidri. Uuendusmeelsus on meelitanud ligi tehnoloogiaettevõtteid ja ettevõtjaid, mille tõttu on Eestist saanud loovuse ja innovatsiooni keskus," arvab Avy, kellele avaldab muljet Eesti võime kohaneda muutuste ja uute tehnoloogiatega, mis parandavad kodanike elukvaliteeti.

„Üldiselt on Eesti ainulaadne ja imeline riik ning ma olen tänulik võimaluse eest siin elada ja selle paljusid hüvesid ise kogeda," võtab ta kuus kuud ühe lausega kokku.

Kõik see – kultuuridevaheline dialoog ja mitmekesisuse edendamine, ainulaadsed algatused noortele, loengud külalisesinejana koolides, joogatrennid ja meditatsioonisessioonid kogukonnale -, mida Avy noortekeskuses ja kaudu teeb, paneb teda tundma, et ta ainult ei anna siinsele kogukonnale midagi, vaid on ka ise selle osa.

Tulevikust rääkides ütleb Avy, et esmalt on tal kavas lõpetada sel suvel Itaalias Bologna Ülikoolis käimasolevad magistriõpingud inimõiguste kaitse ja rahvusvahelise koostöö alal. Pärast seda kavatseb ta jätkata tööd inimõiguste valdkonnas, tehes koostööd ÜRO agentuuride ja Euroopa Komisjoniga.

 

Foto: erakogu

 

Sirje Piirsoo

sirje.piirsoo@sauevald.ee