« Tagasi

Sotsiaalteenuste juht Raivo Piiritalo

Raivo Piiritalo asus Saue Vallavalitsuse sotsiaalosakonnas sotsiaalteenuste juhina tööle 9. jaanuaril.
 
Ta tutvustab end nii: „Olen sündinud Põlvamaal Kõllestes. Lapsepõlve olen elanud Antsla linnas ja õppinud Antsla Keskkoolis. Kõrghariduse omandamist alustasin Tartu linnas. Olen lõpetanud tänase nimega Eesti Maaülikooli ettevõtluse ja õkonoomika erialal.
 
Töökarjääri alustasin Tartu Linna Maksuametis revidendina. Olen ligi 20 aastat töötanud maksuametis ja seejärel ühendatud Maksu -ja Tolliametis.
 
Olen töötanud väga erinevatel tööpositsioonidel ja omandanud erinevaid töökogemusi Põhja maksu- ja tollikesksuse (Tallinna linn ja Harjumaa) juhtimisel kui ka erinevate Maksu -ja Tolliameti talituse ja osakondades töötades.
 
Seejärel jätkus tööalane karjäär Majandus -ja Kommunikatsiooniministeeriumis, kus sai väikse tiimiga välja töötatud avalike teenuste korraldamise roheline raamat.
 
Enne Saue valda tööle kandideerimist töötasin 6 aastat Sotsiaalkindlustusametis erinevates rollides nii juhi kui tippspetsialistina.
 
Olen juhtinud Sotsiaalkindlustusameti teenuste osakonda, mille põhiteenused olid erihoolekandeteenus, abivahenditeenus, sotsiaalse rehabilitatsiooni teenus ning puude raskusastme tuvastamine laste ja vanemaealisele sihtrühmale.
 
Sotsiaalkindlustusameti äriteenuste nõuniku rollis sai tegeletud leibkonnaüleste proaktiivsete teenuste ja toetuste pakkumise analüüsi ja piloteerimisega. Samuti sotsiaalse rehabilitatsiooni teenuse tööprotsessi korrastamise ja sellega seonduvate juhendmaterjalide koostamisega.
 
Kui algas Ukraina sõda, liikusin Sotsiaalkindlustusameti kriisireguleerimise osakonda, kus tegelesin sõjapõgenikele, vabaühendustele ja sõjapõgenikke otse abistavate inimeste koolitusvajaduse väljaselgitamise ja koolituse korraldamiste koordineerimisega. 
 
Saue vallas töötan sotsiaalosakonnas sotsiaalteenuste juhina. Tööülesandeks on Saue Päevakeskuse arengu planeerimine.
 
Täna on töölaual Saue Päevakeskuse korraldatavate koduteenuse, sotsiaaltransporditeenuse ja tugiisikuteenuse analüüs.
 
Analüüsi käigus otsime lahendusi, kuidas teenuste osutamist päevakeskuse töötajate jaoks lihtsamaks muuta, kuidas teenuse kättesaadavust abivajavate inimeste jaoks parandada. Samuti, kas tänaste teenuste sisu on vajalik muuta või täiendada, et vastata abivajavate inimeste vajadustele.
 
Teenuste analüüs ei tähenda alati laua taga arvutiga töö tegemist, vaid näitena koduteenust osutavate hooldustöötajatega koos inimestele koduteenust osutamas käimist.
 
On selleks siis toidu poest või ravimite apteegis toomine, kodu koristamine, lume lükkamine majaesiselt teelt või puude kuurist tuppa toomine. Ainult nii saab panna ennast abivajava inimese või hooldustöötaja rolli ja mõista tänase teenuse „võlu ja valu".
 
Seni kogetu pealt oleme koos Laagri piirkonna hooldustöötajaga planeerimas väikest pilooti, et testida, kas Laagri Rimi Drive-in lahendust kasutades saame vähema vaevaga toidukaubad koduteenuse kasutajale koju viidud. Samuti, kas ja kuidas on koduteenuse saaja rahul kaupluse komplekteeritud toidukorvi sisuga.
 
Piloteeriv lahendus nõudis Rimi klienditoega suhtlemist. Rimi pakkus välja lahenduse, kuidas nad saavad olla abiks päevakeskusele toidu tellimisel ja Drive-in lahenduse kasutamisel. Teenuse analüüs ja teenuse disain näitavad aga nii kiireid muudatuste võimalusi teenuses kui ka hoopis uusi võimalusi, mis eeldavad eeltöid ja rahalisi investeeringuid.
 
Saue Vallavalitsusse kandideerisin inspireeriva töökuulutuse peale. Kuulutus pani mul silmad särama ja tundsin, et see on just see, kus tahan ennast proovile panna.
 
Endast rääkides - minu hobideks on golfi mängimas käimine või siis jõusaali külastamine. Aitab tööstressi maandada. Lisaks käin koeraga jalutamas ja ei ole koeralegi võõras mõne golfiväljaku külastamine."
 
Golfimäng ei ole võõras Raivo koeralegi. Fotod: erakogu
 
Saue Valdur