Puhver Ladude visuaal pälvis disainiauhindade konkursil hõbemuna

Laagri Kinnisvara OÜ avas tänavu veebruari lõpus Laagri aleviku südames aadressidel Hoiu 14 ja Keldri 5 Puhver minilaod, mille visuaal sai üleriigilisel disainiauhindade konkursil Kuldmuna 2022 pärjatud hõbemunaga kategoorias „Disain ja Meisterlikkus: Infograafika".

Et Puhver minilaod just sedaviisi välja näevad, selle taga on Refleks Disainiagentuur.

Agentuuri projektijuhi Kristina Piliste sõnud on nad Puhver Ladude meeskonnaga koostööd teinud varemgi ja jõudnud väga ägedate tulemusteni.

Puhver Ladude projekti kallal aga alustas agentuur tööd 2021. aasta juunis. Esialgu tegeles ladudele sobiva nime leidmisega ning jätkas seejärel logo, visuaalse identiteedi ja ladude infograafika loomisega.

Büroo töötas mitmest hoonest koosnevas kompleksis orienteerumise lihtsustamiseks välja paindliku ja funktsionaalse infograafikasüsteemi, mis tervitab külastajat juba kaugelt eemalt ja seejärel juhatab mugavalt läbi mastaapse territooriumi soovitud sihtpunkti.

„Alguses oli muidugi kaalumisel ka teisi variante. Ent kui olime süvitsi teemasse läinud, sai üsna ruttu selgeks, kuidas teemat lahendada, et see praktiliselt toimiks, oleks optimaalselt teostatav ja ühtlasi parem teistest tegijatest turul," räägib Kristina Piliste ja arvab, et neil õnnestus saavutada eesmärk, et ruumipuuduse probleemi lahendamine Puhver Ladudes on tegusale inimesele lihtne - viin asjad ära ja valmis!

Puhver Ladude paremus väljendub peamiselt selles, et agentuur mõtles igas olulises sõlmes ühe praktilise sammu ette. Näiteks on laoustel näidatud selged mõõdud, kui suured asjad sealt läbi mahuvad, pakketeip, mis on ühtlasi mõõdulint.

Kujunduslikult on Puhver Ladude stiil seotud ennast juba tõestanud infograafika süsteemidega, mida kasutatakse näiteks lennujaamades ja logistikas üldisemalt. „Tänu sellisele jalad-maas-ja-käed-külge-suhtumisele kandub Puhver Ladudele üle konkreetne ja enesekindel olek – teame, mis teeme," arvab Kristina.

Ta lisab, et kliendist oli kõvasti abi teenuse sisu mõistmisel ja praktiliste nüansside väljaselgitamisel, sest peaaegu kõik kujunduslikud võtted on otseselt tuletatud ladustamise ja hoiustamise praktikast.

Refleks Disainiagentuur on tegutsenud 17 aastat. Kõik need aastad loovtegevust on meeskonnale õpetanud, mis on oluline  ̶  teha vähem, aga paremini. Agentuuris töötab täna 18 inimest ja töölaual on visuaalse identiteedi-, brändingu-, pakendi-, trükise-, veebi-, infograafika ja interjööri projektid.

Puhver Laod on mugava juurdepääsuga 2-35 m2 suurused nutikad minilaod Laagris, millele on klientidel juurdepääs 7 päeval nädalas ja 24 tunnil päevas. Lukud on avatavad läbi mobiilirakenduse.

Sirje Piirsoo