« Tagasi

Saue Muusikakool on 25-aastane

Saue Muusikakool avas uksed 2. septembril 1996. Põhiõppes asus õppima 15 last klaveri, kitarri, trompeti ja akordioni erialal ning 13 õpilast ettevalmistusrühmas. Muusikaharidust jagas kaheksa õpetajat, tunnid toimusid pärast kooli gümnaasiumi ruumides. Kõik oli mugav ja lähedal.
 
Õpilaste arv gümnaasiumis kasvas, ka huvi muusikakooli vastu paisus iga aastaga suuremaks. Ruumid jäid väikseks.
 
Euroopa Liidu toel avas Saue Muusikakool 2005. aastal džässistuudio löökpilliklassi ja avara prooviruumiga ning soetas kontsertklaveri Estonia.
 
20. jaanuar 2014 oli suur rõõmupäev: gümnaasiumi juurdeehitusena valmisid muusikakooli päris omad ruumid.
 
Täna omandab koolis muusikaharidust üle 300 õpilase. Õppida on võimalik 16 erialal, alustada instrumendi eelõppes juba 3-aastaselt, laulda eri vanuseastmes Saue Poistekooris ja vokaalansamblites, mängida bändides ja orkestris.
 
On märkimisväärne, et Saue Poistekoor on üks suuremaid Eestis - selles laulab üle 120 poisi ja noormehe. Koroonaaeg küll lauljate ridu pisut hõrendas, kuid kes laulupisiku on kord külge saanud, see sellest niisama lihtsalt lahti ei saa. Küll nad tulevad tagasi.
 
Nii poistekoor kui selle dirigent Elviira Alamaa on pälvinud parima tiitleid festivalidel ja konkurssidel Eestis ning piiri taga.
 
Aastate jooksul on muusikakoolis töötanud palju toredaid õpetajaid. Igal neist on eriline ja oluline panus muusikakooli ellu. Hetkel on muusikakoolil 38 töötajat. Algkoosseisust on järel veel kolm õpetajat: Kristiina Liivik, Harry Illak ja Ulvi Kanter.
 
Muusikakooli õpetajate tänuväärt tööd on pandud tähele. Kui siinkohal välja tuua mõned, siis Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali pedagoogi tunnustuspreemia on pälvinud muusikakooli õpetaja Juta Ross. Eesti Kultuurkapitali Harjumaa Ekspertgrupp on pidanud kultuuripreemia vääriliseks kooli ennast, direktor Krista Liivikut, poistekoori ja dirigent Elviira Alamaad ning õpetajaid: Juta Ross, Pille Karras, Harry Illak.
 
Harjumaa sädeinimene 2010 oli kooli direktor Kristiina Liivik. 2006. aastal pälvis ta Saue linna teenetemärgi. Eesti Jazzliit ja Jazzkaar tunnustasid Kristiinat 2018. aastal aasta jazziedendaja tiitliga ja 2021. aastal pälvis ta Harjumaa Kultuurkapitali preemia 25 aasta pikkuse panuse ja töö eest muusikahariduses.
 
Tänavusega kokku on kooli lõpetanud 20 lendu. Lõpetajatest mitmed jätkasid ja jätkavad muusikaõpinguid ning tegutsevad õpetajate või professionaalmuusikutena maailmas.
 
Muusikutena on Saue Muusikakooli kasvandikest endale nime teinud Karl Kanter ja Linda Kanter, Mairo Marjamaa ja Holger Marjamaa, Kaarel Liiv, Eero-Martin Kõressaar, Oliver Povel-Puusepp, Carol Männamets ja Joosep Talumaa.
 
Täna on muusikakoolis õpetajana tööl viis vilistlast: Martin-Eero Kõressaar, Joosep Talumaa, Janno Tomingas, Mihkel Alamaa ja Helena Anni.
 
Paljud muusikakooli õpetajatest annavad soolokontserte, astuvad üles Eestis tuntud bändide koosseisudes ja osalevad rahvusvahelistes projektides, olles nii heaks eeskujuks oma õpilastele.
 
Puhkpilliorkestri dirigent Harry Illak ütleb, et Saue muusikakool on üks õnnelik kool, kuna tal oli orkester olemas enne veel, kui kooli ennast polnudki. Muusikakool on ka üks Harjumaa Noorte Puhkpilliorkestri asutajatest ja Saue on aastaid orkestri kodu – seda linna ja nüüd valla toel.
 
Saue Poistekoor on Eestis üks suuremaid.
 
Viiuliõpet saab muusikakoolis alustada juba 3-aastaselt.
 
Kristiina Liivik on kooli juhtinud algusest peale. Fotod: Lembit Michelson/Akriibia
 
Sirje Piirsoo