Saue Ettevõtete Liit tahab end senisest palju nähtavamaks muuta

Aasta alguses tegi liit läbi verevahetuse ja selle juhatus noorenes põlvkonna jagu. 30 aastat tegutsenud liidule lubab värske juhatuse esimees uut hingamist ning kutsub ühinema firmasid üle Saue valla.

Ettevõtete liit loodi Sauel juba noore taasiseseisvunud Eesti algusaastail, et koordineerida kohalike ettevõtjate vahelist kommunikatsiooni ja ühiseid huvisid. Jaanuaris esitas senine juhatus tagasiastumispalve ja liidu etteotsa valiti seniste juhtide poegade vanused mehed.

„Viimastel aastatel hakkas liidu tegevus natukene hääbuma. Oli selline klubiline kooskäimine pigem," ütleb uus juht Magnus Mägedi, kes esindab ise Saue linnas tegutsevat rasketehnika firmat Sautec. Tema näeb kohalikke ettevõtjaid koondava liidu peamise eesmärgina olla tõsiseltvõetavaks partneriks nii riigile, kohalikule omavalitsusele kui mõnele teisele liidule.

Näitena toob ta suhte loomise vallaga. „Vald on teinud jõudsaid samme tööstuslinnana rajatud Sauele linnakeskuse loomisel. Samas on linnasüdames tänagi tegutsemas palju ettevõtteid. Ega vägisi neid mujale ei aja, aga nii mõnigi on mõelnud linnast välja kolimisele. Kui nüüd ettevõtjad ja vald koos tööstusparkide arendamise peale mõtleksid," toob Mägedi välja konkreetseid koostöövõimalusi.

Ka saavad ettevõtjad proovida leida ühiselt lahendusi probleemidele, millest ühena võib välja tuua tööjõu puuduse probleemi. Osalt just sellest kantuna avab Saue Ettevõtete Liit Vanamõisas 30. aprillist 1. maini toimuval kevadlaadal messiala. „Seal saab müüa või tutvustada oma tooteid, suhelda koostööpartnerite ja klientidega, aga seal saame end promoda ka piirkondlike tööandjatena," tutvustab Mägedi esimest ettevõtmist uue juhatuse all.

On soovitud, et liit korraldaks liikmetele ka ühiseid koolitusi. „Kohe alustuseks koostasime uuringu, et kaardistada liikmete ootusi ja koguda ettepanekuid, see oli näiteks üks idee," nendib Mägedi.

Praegu kuulub liitu 33 ettevõtjat alates FIE-dest kuni miljoniliste käivetega tööstusettevõteteni. Liikmemaks algab 50 eurost aastas ja tõuseb astmeliselt vastavalt firma suurusele. „Naisettevõtjaid on siin kaks," kommenteerib Mägedi ajakirjaniku vastavateemalist küsimust.

Mees nendib, et seda on vähe küll ja lubab, et liidu üheks eesmärgiks saab kindlasti ka kohapealse ettevõtlusvaimu suurendamine, olgu see siis naiste või ka koolinoorte osas.

Saue Ettevõtete Liidu juhatus:

Magnus Mägedi (Sautec AS), Mati Kitt (AS Toode), Andrus Saliste (Springmar OÜ), Gert Jugala (AS Sami), Aare Puht (Solid Ground OÜ)

Kontakt:

Tule 20, 76505 Saue, Harjumaa