Mis võiks olla Saue valla 2021. aasta tegu ja kes on väärt Saue valla vapimärki?

Valla tunnustamise korra järgi on vaja detsembrikuu lõpuks kokku koguda Saue valla elanike ettepanekud, mis võiks olla Saue valla 2021. aasta tegu ja kes on väärt Saue valla vapimärki. Ettepanekute esitamise tähtaeg on 31. detsember 2021.

Saue valla vapimärk on valla kõrgeim autasu ja see antakse väärikale kodanikule, kes on kohusetundlikult ja pikka aega täitnud tööülesandeid, saavutades kõrge kvalifikatsiooni ning autoriteedi vallas oma ala spetsialistide hulgas; ettevõtjale või ettevõtte juhile, kes on edukalt arendanud ettevõtlust ja Saue valla majanduselu ning pakkunud tööd Saue valla elanikele.

Vapimärgi kandidaadiks võib esitada inimese nii isiklike kui ettevõtete juubelite puhul või ka välisriigi kodaniku, kes on programmide, projektide, aktsioonide kaudu kaasa aidanud Saue valla sotsiaalsele, kultuurilisele ja majanduslikule arengule.

Aasta tegu on auhind, mis antakse, et tunnustada kogukonnale olulise tähtsusega ettevõtmist ja selle eestvedajat. Saue valla aasta teole oodatakse ettepanekuid koos põhjendusega, aga esitamisel ei peaks end liialt ahistama mingite kriteeriumitega.

See võib olla juhitud nii ettevõtte, omavalitsuse, lihtinimese kui külaseltsi poolt. See võib olla suur asi, nagu näiteks muuseumi avamine, aga samahästi ka väike, et keegi tegi kellegi elu palju ilusamaks, või on miski, mis võibolla välja suurelt ei paistagi, aga on küla jaoks hullult tähtis.

Esitatavad ettepanekud pannakse hääletamiseks välja 6. jaanuarist 31. jaanuarini Saue valla Facebooki lehel, valla kodulehel, halduskeskustes ja raamatukogudes.

Favoriidid kinnitab vallavalitsus vastavalt hääletustulemustele ja need pärjatakse veebruaris, kui Saue vald tähistab piduliku vastuvõtuga Eesti Vabariigi sünnipäeva.

Esita oma ettepanekud juba täna ja näitame, et tegelikult me ikka märkame ja oskame hinnata!

Aasta teo nominentide ning vapimärgi saajate kandidaatide ettepanekud koos põhjendustega saatke 31. detsembriks 2021 e-posti aadressile info@sauevald.ee või Saue vallamajja (Kütise 8, Saue linn).

Vapimärgi saajad valib ja kinnitab volikogu otsusega.

Aasta teo valib ja kinnitab vallavalitsus vastavalt avalikele hääletustulemustele.