« Tagasi

Pina ja Bastian – Saue Noortekeskuse praktikandid Saksamaalt

Sel sügisel on noortekeskuse meeskonda ja noori rõõmustanud kahe ägeda saksa praktikandi tulek Eestisse, seejuures just Sauele.
 
Uurisin mõlemalt väikese intervjuu käigus nende tausta: kodukoht, pere, haridus, töökäik, hobid.
 
Samuti küsisin, miks nad otsustasid praktika just Eestis sooritada, mis on nende siinsed plaanid ja eesmärgid, põhierinevused sakslaste ja eestlaste vahel ning mida toredat on neile Eestis olles silma jäänud. Sellest kõigest aga kohe lähemalt.
 
Pina on 22-aastane neiu, pärit Aachenist, ja Bastian 21-aastane noormees, kes on kasvanud üles Cologne'i külje all.
 
Mõlemad on suure pere lapsed, kel peres lisaks emale ja isale veel kolm õde-venda ja koer.
 
Pina mainis enda hobidena tantsimist, kokkamist ja reisimist ning Bastian seda, et talle meeldib sport üleüldiselt, aga eeskätt just jalgpall, mida ta nooremana ka päris professionaalsel tasemel harrastas.
 
Eestisse tõi nad mõlemad võimalus sooritada siin praktikat. Selle võimaluse avastasid nad kõrgkoolis, kus neil on hetkel käsil lasteaiaõpetaja õpingud. Eesti tundus neile ühtaegu ajalooliselt huvitav kui häid tehnoloogilisi lahendusi pakkuv ning hariv, mis on nende seisukohalt töös noortega väga oluline.
 
Oma plaane ning eesmärke kommenteerides sõnab Pina, et tema suurim ettevõtmine on noortekeskuses läbi viia tegevus nimega „Bügelperlen", mis on mäng, mida teab iga laps Saksamaal ja mis tähendab pärlite sulatamise ning šabloonide kasutamisega Minecraft'i tegelaskujude loomist.
 
Ka Saue Gümnaasiumi külastamine on Pinal üks praktika oluline osa, mida ta peab tähtsaks just seetõttu, et lisaks noorsootöö kõrvalt nägemisele-kogemisele on see heaks võimaluseks saada uusi teadmisi ja kogemusi õpetajatöös.
 
Bastiani põhihuvi on vaadelda noorsootöö toimimist ja seda just Eesti riigi võtmes. Ei saa mainimata jätta ka tema suurt soovi näha linnapildis ringi liikuvaid roboteid.
 
Koos Pinaga on juba läbi viidud ning tehakse veel valla noortetubades saksa kultuuri päevi. 
 
Eesti kohta ütlevad praktikandid justkui ühest suust, et siinne õhk on puhas ja värske, linnapilt näeb ilus välja, loodus on kaunis ning loomulikult – meie infotehnoloogiline tase ja suutlikkus on märkimisväärne!
 
Ei saanud ma intervjuu käigus mööda minna ühest põnevaimast küsimusest: „Millised on sakslaste ja eestlaste põhilised erinevused?".
 
Tuleb välja, et igapäevaelu ning ka inimesed on omavahel vägagi sarnased. Mingeid olulisi erinevusi kumbki praktikantidest välja ei toonud.
Küll aga paar huvitavat nüannsi. Sakslased ei võta üldjuhul kuhugi asutusse sisenedes oma välisjalanõusid ära ja väljas söömas käies maksavad alati pärast. Eestis, nagu me teame, on nii ja naa ning oleneb kohast.
 
Inimesed on siin viibides olnud alati väga soojad ja abivalmid ning töö noortega niisamuti. Pina tõi eriliselt toreda elamusena veel välja ka Kumu kunstimuuseumi külastuse.
 
Pina oli meil praktikal kuni 19. novembrini ja Bastian jätkab 17. detsembrini.
 
Tiina-Riin Uulma
Saue Noortekeskuse projektijuht
 
Pina.
 
Bastian. Fotod: erakogu