28.07.2016 Laagri-Harku kergliiklustee tööd algavad alates 1. augustist

18. juulil sõlmiti leping Saue ja Harku valdade ning Tallinna Teede ASi vahel. Sisuks on Laagri-Harku kergtee rajamine. Täpsemalt tähendab see seda, et Metsavahi elurajooni kõrval olemasolev kergtee saab valgustuse, Tammetalu tänava ristist kuni H...  Loe edasi »

21.07.2016 Omanikujärelevalve teenuste vähempakkumismenetlus
12.07.2016 Kauni Kodu konkursile oodatakse osalejaid
12.07.2016 Ühendvalla vapi ja lipu kujunduskonkurss
06.07.2016 Ametnike suvepuhkused ja suvine töökorraldus vallamajas

Tere tulemast Saue valda!

Saue vald ulatub praktiliselt pealinna. Laagri aleviku hingamine flirdib osati linnameluga. Buss ja rong viivad kesklinna poole tunniga, näha on linnalisemat arhitektuuri ja marketeid on raadiuses juba ruutmeetri kohta sama palju kui Mustamäel. Teisalt on tunda ka tüüpilise aedlinna hõngu. Kohe otseses mõttes ‒ kevad toob eramaja piirkondadest tulbilõhna tänavale ning naaber teab naabri nime. Selline maa ja linna väärika ning teineteist arvestava sulandumise märk on Laagril ligi.

Ülejäänud sauevallakate kodud on laiali pillutatud 180 ruutkilomeetril, jaotudes 17 külaks. On tillemaid ja tasemaid, on suuremaid ja energilisemaid. On kohe kummaline mõelda, et paarkümmend kilomeetrit pealinna piirist võib leida täitsa eheda külaelu.

Lasteaiad koonduvad neljase kobarana Laagri kanti, just siin ja lähiümbruses elab pea 60% sauevallakaid. Üks lasteaiamaja peidab end veel valla teiseski servas Ääsmäel.

Koole on üles rivistada kaks: Ääsmäel ja Laagris. Esimene on mõnusalt pisike, sellise väikekooli hoiaku ja hingamisega, kasvukeskkonnaks pealt sajale lapsele. Praktiliselt kogu kool tantsib peale tunde rahvatantsu või seltsib sealsamas majas asuva noortekeskusega. Teine kool, see Laagri oma, on vaadetelt tiba linlikum ja pretensioonikam, aga saavutanud väga hea renomee. Mõlemad koolid annavad põhihariduse.

Ajaloolises mõttes on Saue vald olnud põllumajandusvald. Tänagi tegutseb siin valla suurimate tööandjatena kaks Eesti tuntuimat ses valdkonnas – Sagro ja Kadarbiku. Tänu neile näeb silm hooajal kilomeetrite kaupa kapsa- ja porgandivagusid, kevadel on külv, sügisel saagikoristus. Ilusalt ürgne ja ürgselt ilus vaatepilt. Nii on eestlane aastasadu teinud ja ellu jäänud. 

Statistika

Rahvaarv: 10451
Pindala: 197 km²
Suurim asula: Laagri (4921)
Koole: 2